Home » ubezpieczenia » Czym jest ubezpieczenie NNW

Czym jest ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW nie tylko komunikacyjne
Asekurowanie NNW nie jest zagwarantowane wyłącznie dla właścicieli samochodów. Zabezpieczyć się ma prawo w istocie każdy, kto pragnie ochronić siebie i swych najbliższych przed efektami nieszczęśliwych wypadków.
Polisa ta potrafi się okazać szczególnie odpowiednia dla ludzi uprawiających sport, dla dzieci i młodzieży szkolnej, dla osób wyjeżdżających na ferie. Limit polisy jest elastyczny i zdołasz go pomyślnie dopasować do swych potrzeb i wyczekiwań. Masz prawo zakupić jedynie ubezpieczenie NNW (np. NNW szkolne), czy też w pakiecie (np. z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej auta).

Ile to kosztuje NNW?

Opłaty tego zabezpieczenia różnią się od siebie w zależności od tego, który aspekt protekcji masz zagwarantowany i który wariant wybierzesz. Wielkość umowy wylicza się w zależności od wysokości sumy ubezpieczenia, to znaczy najwyższej możliwej sumy wypłaty. Im większa wartość zabezpieczenia, tym większa składka. Dotychczasowo, maksymalna suma zabezpieczenia wynosi 20000 złotych (w przypadku NNW właściciela pojazdu).
Na koszt polisy oddziałuje również:
– Twój wiek,
– Twój stan zdrowia,
– zawód, który pełnisz.
W sytuacji, gdy towarzystwo zaliczy Cię do gromady wyższego ryzyka, zapłacisz więcej.
Z kolei tańsze polisy posiadają więcej wyłączeń – w polisie wyszukasz opis wielu zdarzeń, gdzie mimo zajścia wypadku, towarzystwo ubezpieczeniowe nie zrealizuje Ci zadośćuczynienia. Szablonowo do wykluczeń należy jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków, czy stłuczka wywołana umyślnie.
Na jak długo zakupuje się komunikacyjne NNW?
Ubezpieczenie komunikacyjne NNW zakupuje się na okres trwania obligatoryjnej umowy OC, a więc maksymalnie na rok. Co jednakże w sytuacji, jeśli zdecydujemy się na nabycie NNW już po nawiązaniu umowy OC? Wówczas TU wyliczy składkę na NNW pomniejszoną o okres trwania teraźniejszej umowy OC.

Sprawdź również tanie OC OC Gefion