Home » ubezpieczenia » Tanie ubezpieczenie mieszkania w bloku

Tanie ubezpieczenie mieszkania w bloku

Obecnie, większość wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych nad Wisłą, jest zabezpieczone. Kłopot właścicieli mieszkań polega wyłącznie na tym, iż najczęściej, ochrona, którą dostarczają umowy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie zabezpiecza interesów posiadaczy własnych lokali. Powinno się dodatkowo rozważyć wykupienie indywidualnego ubezpieczenia nieruchomości, dlatego, że, umowy ubezpieczeniowe, które są wliczone w czynsz, są stanowczo gorszą alternatywą dla propozycji, które przedstawiamy w naszej agencji.

Czy potrzebne nam ubezpieczenie mieszkania

Głównym składnikiem, jaki powinniśmy mieć na względzie poszukując korzystniejszego asekurowania nieruchomości w bloku, jest zakres asekurowania. Ubezpieczenia, które zapewniają spółdzielnie lub wspólnoty, zezwalają na odbudowanie a także reperację głównych murów budynku oraz części łącznych pomieszczenia, innymi słowy klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest sytuacja, jak pożar albo wybuch gazu zaistniały z winy wspólnoty. W takim wypadku wypadki poniesione przez posiadaczy lokali pozostaną pokryte z umowy OC wspólnoty czy spółdzielni.
Niemniej jednak w polisach, które dają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o lokalach prywatnych. Takowych wypadków, w których to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za zdarzenie w lokalu prywatnym jest jednakże niezwykle niewiele. A jeżeli już się zdarzy tak, że ubezpieczenie zakupione przez spółdzielnię czy wspólnotę, zabezpiecza interesy indywidualnych właścicieli lokali, to kwoty ubezpieczeniowe są śmiesznie niskie. Skutkiem tego, każdy właściciel posiadłości, winien sam zagwarantować sobie ubezpieczenie zakupując najkorzystniejsze zabezpieczenie lokalu, jakie będzie miało najszerszy zakres zabezpieczenia z możliwych.

Co nam daje ubezpieczenie

Zakres asekurowania, odnoszący się do spółdzielni, bazuje na  podstawowych ryzykach i nie oferuje doraźnej pomocy dla pokrzywdzonych. Podpisując u nas propozycję indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, zdobywają Państwo w standardzie duży pakiet usług Assistance. Dzięki temu, jak lokal nie nadaje się do korzystania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina ma prawo liczyć na zameldowanie w hotelu czasem do 90 dni albo nawet przewóz ocalałego mienia do obliczonego miejsca.
Pokrótce, co powinno obejmować najciekawsze ubezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja kompletnej rekompensaty strat w lokalu, na wypadek jeżeli spółdzielnia lub wspólnota nie zadbała o całkowitą ochronę dla budynku, w jakim przebywasz (ubezpieczenie murów);
·    zapewnienie asekuracji każdych fragmentów lokalu (nie jedynie murów, ale również wyekwipowania: wykładzin podłogowych, armatury sanitarnej, mebli w zabudowie);
·    zwrot kosztów szukania przyczyny szkody, gdy nie wiadomo skąd przykładowo cieknie woda;
·    pomoc w dotkliwych okolicznościach – np. zakwaterowanie w hotelu w sytuacji zniszczenia lokum bądź pomoc hydraulika, kiedy pękła uszczelka;
·    gwarancja poprawnych relacji z sąsiadami, na wypadek krzywd spowodowanych w ich mieniu – między innymi zalanie sufitu bądź uszkodzenie zaparkowanego samochodu przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona przyjmowana przez banki, kiedy Twoje lokum stanowi zabezpieczenie kredytu.

Bez wątpienia, że solidne ubezpieczenie dachu nad głową nie jest rzeczą łatwą. Kalkuluje się poświęcić nieco czasu na wypatrzenie porządniej propozycji dlatego, że można dobrać perełkę dla siebie – czyli ogromny zakres ubezpieczenia w ciekawej kwocie. Zalecamy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki któremu obliczymy Państwu składkę z dodatkowym rabatem cenowym, sięgającym nawet 50% stawki ubezpieczenia. Warto rozważyć naszą ofertę.