Home » ubezpieczenia » Zniżki na ubezpieczenie OC

Zniżki na ubezpieczenie OC

Nie jeździsz za długo? Nic się nie martw! Zniżki na OC, AC i KR mogą byc twoje! – Zniżki bez stażu

Czas obalić jeden z największych mitów panujący na runku ubezpieczeń komunikacyjnych, który mówi, iż zniżka przy zakupie ubezpieczeń komunikacyjnych należy się tylko tym, którzy jeżdżą bezkolizyjnie przez wiele, wiele lat. Nic podobnego!

Towarzystwa ubezpieczeniowe honorują grupy klientów, które są uważane za jeżdżące bezpiecznie, są kobietami, posiadają dodatkowe zabezpieczania w aucie przed kradzieżą lub ich auta są mniej „chodliwe wśród złodziei”

Do grup w/w należą osoby starsze, powyżej 40 roku życia, które z racji swojego wieku, w Warcie otrzymają zniżki nawet do 10 %, a gdy skończą 50 lat zniżki zostaną podwojone, bo osiągną 20% na AC i KR.ż otrzymają zniżki 5% na OC, AC i KR. PZU daje 3 % zniżki za posiadanie dziecka do 16 r.ż, a Link4 proponuje upust 5% jeśli posiadają państwa pociechy mają mniej niż do 7 r.ż.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na otrzymanie zniżek jest posiadanie dodatkowych zabezpieczeń przed kradzieżą auta. Tutaj towarzystwa ubezpieczeniowe są zgodne i proponują zniżki od 30 do 50% za najnowocześniejsze formy ochrony przed kradzieżą lub zniżki od 15% do 30% za posiadanie zabezpieczeń na poziomie wyższym niż podstawowy. I tak np. W Warcie za wmontowanie aktywnego systemu monitorowania i pozycjonowania pojazdu (GPS) otrzymamy 50% zniżki w ryzyku związanym z kradzieżą(KR). PZU za wmontowanie konkretnego zabezpieczenia podanego w OWU umowy o AC i KR (autocasco i ryzyka związanego z kradzieżą) daje również 50% upustu. Dokładna lista zabezpieczeń honorowanych przez ubezpieczycieli.

Kolejną grupą są rodzice posiadający małe dzieci. W Warcie osoby posiadające dzieci do 12 r.została sporządzona przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

O zniżkę na ubezpieczenie komunikacyjne może również uprawniać posiadanie konkretnej marki i modelu samochodu, która, wg głównej komendy policji rzadko staje się ofiarą kradzieży. Wśród takich aut wyróżniamy:

    Opel
    Skoda
    Fiata
    Dacia
    Kia

Wśród aut, które „cieszą” się największym popytem wśród złodziei są:

    Volkswagen Passat, Golf, Polo, z których Volkswagen Passat jest na 1 miejscu najczęściej kradzionych aut w Polsce od przeszło 5 lat. Jak pokazują statystyki, co 4,5 godziny jedno z tych aut niespodziewanie zmienia swojego właściciela ( w 2008 skradziono ich 1880)
    Fiat 126p,
    Audi A6, A4, 80

Posiadacze tych aut muszą liczyć się z wyższa ceną AC oraz KR, aniżeli posiadacze aut o niższym ryzyku kradzieży.

Ciekawe promocje czekają również tych, którzy skorzystają z usługi Warty o wdzięcznej nazwie JOKER lub NOC STOP. W akcji promocyjnej Joker ubezpieczeniowiec zapewnia, iż w wyniku jednorazowej stłuczki nie stracimy żadnych zniżek, które uzbieraliśmy przez lata bezszkodowej jazdy. Oczywiście w kolizji, do której doszło z naszej winy, koszt szkód nie może przewyższać sumy wymienionej w OWU. Drugim warunkiem jest to, iż następna umowa o ubezpieczenie komunikacyjna będzie również zawierana w Warcie. Polisa Noc stop z kolei, w zamian za nie jeżdżenie w nocy naszym samochodem, gwarantuje zniżkę na KR rzędu 20%.

Ostatnią kwestią o której warto wspomnieć, a ma często największy wpływ na wysokość zniżki oc składki ubezpieczenia OC, AC, NNW czy KR jest szczera, przyjazna rozmowa z agentem ubezpieczeniowym. Dlaczego? Na rynku promocja promocję pogania, cały czas TU wychodzą z nową ofertą zniżek. Dzięki dłuższej rozmowie z agentem, będziemy nie tylko mieli czas przekonać go o naszej spokojnej, bezszkodowej jeździe,o naszych malutkich dzieciach i innych przeróżnych atutach, ale również my przy okazji wybadamy jakich klientów dane Towarzystwo Ubezpieczeniowe promuje.